Home · Blog · Ranking Firmy Szkoleniowe
Natalia Kiljan – szkolenia HR
Strona prywatna - szkolenia HR, eventy integracyjne i symulacje menedżerskie.

Ranking Firmy Szkoleniowe

Od czasu transformacji gospodarczej niemałą frekwencją cieszą się programy rozwojowe – możemy wywnioskować z lektury opracowania Polecane Szkolenia Negocjacyjne. Oczywiste jest, że kadra kierownicza o dużej wiedzy to fundament biznesowego przedsięwzięcia. Przedsiębiorstwa systematycznie proponują szkolenia z zarządzania projektami, z coachingu, motywacji albo z managementu.

Szkolenia takie dzielą się na otwarte oraz zamknięte. Te ostatnie organizowane są na zlecenie zainteresowanych firm. Biorą w nich udział wyłącznie pracownicy tych firm. Warsztaty otwarte, według nazwy, dostępne są dla wszystkich zainteresowanych konkretną dziedziną. Niestety, wszyscy, którzy korzystają z takich kursów otwartych muszą najczęściej regulować płatność za nie własnymi pieniędzmi. Oczywistym jest, że lokata kapitału w swoje umiejętności to większa szansa na awans.

Przekazywaniem wiedzy na kursach biznesowych zajmują się przeważnie profesjonalni trenerzy. Gros z nich specjalizuje się w konkretnej dziedzinie, np. w zarządzaniu, w psychologii biznesu, sposobach skutecznej integracji zespołu itd. Trenerzy muszą wykazywać nie wyłącznie rozległą i kompleksową wiedzę, ale ponadto właściwe wrodzone umiejętności. Ważne jest, by znajomość tematu w stosowny sposób aplikować uczącym się. Oczekiwana jest na dodatek wiedza z technik behawioralnych, umiejętność prowadzenia demonstracji multimedialnych oraz budowania kontaktów interpersonalnych.

Technika organizacji warsztatów biznesowych jest często podobna. Wykorzystuje się prezentacje multimedialne, omawianie przykładów z rzeczywistości, ćwiczenia w grupach jak również testy. Niejednokrotnie przewidziane są jeszcze uzupełniające porady po odbyciu kursu. Im bardziej skomplikowana problematyka, tym bardziej przeciągające się warsztaty, rozłożone nawet na cztery dni.

Rynek warsztatów dla menedżerów rozwija się szybko i jest prawie pewne, że ta dobra passa nie zostanie zahamowana w niedalekiej przyszłości. Coraz popularniejsze są również eventy integracyjne połączone z warsztatami biznesowymi. Ich niezwykłą wartością jest nie tylko możliwość edukowania, ale również integracja osób pracujących w tej samej firmie.

02.10.2014. 13:51